12 lat doświadczeń w
systemach wizyjnych

Dzięki naszym rozwiązaniom będziesz miał pewność, że Twój system sortowania będzie działał niezawodnie i z długofalowym wsparciem technicznym.

Avicon to firma znana w przemysłowym świecie, mająca na koncie wiele udanych projektów i integracji z dziedziny wizji maszynowej. Nasze systemy z powodzeniem wspomagają linie produkcyjne, zarówno w Polsce jak i za granicą.

AVISCAN jest wynikiem wieloletniego doświadczenia, połączonego z wnikliwą analizą rynku. Nowatorskie podejście zaowocowało powstaniem wyjątkowo elastycznego, modułowego rozwiązania do sortowania produktów.

2006

Powstanie firmy AVICON

Realizacja pierwszych aplikacji, zarówno dla zastosowań  przemysłowych czy naukowych.

Start Avicon
2006
2010
2010

Pierwsze systemy wizyjne

Specjalizacja się w wszelkiego rodzaju aplikacjach inspekcyjnych i kontrolnych.

Systemy wizyjne
2015

Projekt sortownika

Stworzenie od podstaw sortownika optycznego z zaletami systemów wizyjnych.

Tworzenie AVISCAN
2015
2017
2017

AVISCAN REALIZACJA

Zaprezentowanie na Targach Automaticon gotowego rozwiązania.

AVISCAN prezentacja

AVICON Advanced Vision Control to firma specjalizująca się w aplikacjach z dziedziny wizji maszynowej. Naszą specjalnością są rozwiązania adresowane do zastosowań przemysłowych, naukowych, sportowych a także dziedzin pokrewnych, takich jak R&D czy startupy. Od 2006 roku zrealizowaliśmy wiele aplikacji do dziś wspierających linie produkcyjne w Polsce i za granicą. Bliska współpraca ze światowymi liderami w zakresie wizji maszynowej, takimi jak Basler, Fujinon, Metaphase, pozwala nam być na bieżąco z nowościami technicznymi i oferować produkty najwyższej jakości.

Firma Avicon od początku swojego istnienia zajmuje się integracją systemów wizyjnych. Dzięki oferowanym rozwiązaniom możliwa jest wysokowydajna kontrola wyrobów. Do typowych zadań wizyjnych należą poszukiwanie wad (wtrącenia, przebarwienia, ubytki), kontrola obecności i położenia etykiet, kontrola kompletności produktu, kontrola nadruków graficznych oraz tekstowych OCV. Dzięki wizji maszynowej możliwa jest również identyfikacja produktów, oparta na odczycie kodów 1D i 2D, oznaczeń alfanumerycznych OCR lub porównywaniu zdjęcia produktu z wcześniej utworzoną bazą wzorców.

Doświadczenie zebrane podczas wieloletniej obecności w świecie systemów wizyjnych pozwoliło nam podjąć się kolejnego wyzwania, jakim było stworzenie, zupełnie od podstaw, modułowego sortownika optycznego. Merytoryczne podejście do tematu oraz innowacyjne pomysły zaowocowały otrzymaniem dotacji unijnej na realizację prototypu maszyny. Dostęp do zaawansowanych technologii wizyjnych, w tym do szybkich kamer, umożliwił nam przeprowadzenie szczegółowych testów i opracowanie konkretnych rozwiązań.

Po dwóch latach pracy i badań projekt został ukończony z powodzeniem, a ostatecznym sukcesem była prezentacja w pełni działającego urządzenia na targach Automaticon w 2018 roku. Od tej pory firma Avicon to nie tylko dystrybutor i integrator systemów wizyjnych, ale także producent sorterów optycznych. Nasze rozwiązania cechują się dużą wydajnością i elastycznością, pozwalającą skroić maszynę na miarę, i to zarówno pod względem danego zastosowania jak i dostępnej przestrzeni.

Podejmujemy się także niestandardowych realizacji zarówno w kwestii systemów wizyjnych jak sortowników optycznych. Nasz team techniczny jest do państwa dyspozycji w kwestii niestandardowych realizacji i serwisu technicznego. W pakiecie z oferowanymi rozwiązaniami firma Avicon zapewnia również pełne wsparcie posprzedażowe. Dzięki modułowej konstrukcji nasze systemy mogą być dalej rozwijane, aby sprostać rosnącym wymaganiom Klientów, a w razie awarii zapewniamy serwis na terenie całego kraju, zarówno zdalnie, jak i w miejscu pracy systemu. Proces ten ułatwia nam to, że AVISCAN to w pełni nasza autorska konstrukcja, dzięki czemu znamy te urządzenia od podstaw. Zapraszamy do kontaktu zarówno w kwestii sortowników optycznych jak i innych zadań z dziedziny wizji maszynowej.